Menu
Obec Žabeň
ObecŽabeň

VÝSADBA OVOCNÝCH STROMKŮ NA ÚZEMÍ OBCE A S TÍM SPOJENÉ WORKSHOPY A MOŽNOST OBJEDNÁVKY OVOCNÝCH STROMKŮ STARÝCH ODRŮD

-

VÝSADBA OVOCNÝCH STROMKŮ NA ÚZEMÍ OBCE A S TÍM SPOJENÉ WORKSHOPY A MOŽNOST OBJEDNÁVKY OVOCNÝCH STROMKŮ STARÝCH ODRŮD 

Plánovaný projekt na liniovou výsadbu stromků v katastrálním území naší obce počítá s výsadbou 449 ovocných stromů a celkovou délkou linií 2058 metrů. Vysazované stromy budou převážně staré odrůdy ovocných stromů, které se v minulosti v našem kraji vyskytovaly. V místech výsadby stromů bude rovněž vybudován pás trvalého travního porostu, který také zvýší biodiverzitu krajiny v okolí obce.

V průběhu prázdnin bude na polích probíhat  vytyčení míst pro výsadbu.

Na podzim bude pro občany obce Žabeň zorganizován odborný workshop s možností účastnit se komunitní výsadby u jednotlivých realizací pod odborným dohledem. Workshop v terénu bude zaměřen na ukázku správné péče o ovocné stromy, konkrétně sázení, ošetřování a řez ovocných stromků. Účast na workshopu i komunitní výsadbě bude pro občany zdarma. O konkrétních termínech Vás budeme informovat. 

V září proběhne přednáška o změnách v péči o krajinu a půdu v naší obci. 

Pro občany obce rovněž nabízíme zajištění a dovoz starých odrůd ovocných stromků pro výsadbu na zahradách. Nabídku naleznete v příloze. Vzhledem k velkému zájmu o vysazované staré odrůdy ovocných stromků je nutno pro podzimní výsadbu provést závaznou objednávku do 23.7.2020 na obecním úřadě u p. Šlahorkové či Blahutové. 

StromkyStromky 1David Hejneš
starosta obce

Datum vložení: 23. 7. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 23. 7. 2020 0:00
Autor: Renáta Šlahorková

fotogalerie

podpořené projekty